top of page

MEZOTERAPIA IGLOWA ;-)Mezoterapia igłowa jest obecnie najlepszym zabiegiem poprawiającym kondycję i elastyczność skóry. Wprowadzane substancje aktywne, ze względu na małe cząsteczki, docierają w głębsze warstwy naskórka, aż do skóry właściwej. Dzięki temu uzyskujemy poprawę jej nawilżenia i napięcia. Zabieg możemy wykonywać na każdym obszarze skóry (twarzy, szyi, dekolcie, udach, ramionach, skórze głowy).

Skóra narażona jest na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, używki czy promieniowanie słoneczne. Zabieg mezoterapii igłowej daje możliwość odwrócenia lub zahamowania niekorzystnych zmian w skórze.

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na śródskórnych iniekcjach, poprzez które wprowadzamy preparaty odżywcze i nawilżające. Zabieg wykonuje się metodą mikronakłuć w miejsca, które chcemy odżywić. Efekt mikronakłuć pobudza skórę do pracy, włókna kolagenowe zmuszone są do regeneracji, a co za tym idzie, do wytwarzania i namnażania nowych komórek kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za napięcie i sprężystość skóry.

Co dają nakłucia skóry?

Na powodzenie zabiegu składają sie nie tylko wyspecjalizowane preparaty, ale również same nakłucia skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset), które:

poprawiają metabolizm komórek skóry
stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny
przyczyniają się do powstania nowych naczyń krwionośnych
poprawiają mikrokrążenie
stymulują regenerację skóry – wymianę na nowe komórki
hamują tworzenie się szkodliwych wolnych rodników
wpływają na prawidłowe odżywienie skóry

Kombinacja witamin

Preparaty i koktajle witaminowe dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta. Może to być czysty kwas hialuronowy odpowiedzialny za nawilżenie naszej skóry. Dostępne są równiej koktajle witaminowe, dzięki którym możemy poprawić koloryt skóry, odżywić i poprawić jej elastyczność. Unikalna kombinacja witamin w preparatach zawierających witaminy z grupy B czy witaminę C, pozwala też walczyć z cieniami pod oczami. Specjalnie dobrany skład preparatów możemy zastosować również w walce z cellulitem i poprawić jakość skóry. Tu najlepiej sprawdzają się preparaty zawierające w swoim składzie l-karnitynę, kofeinę czy wyciąg z karczocha.

Zabieg mezoterapii igłowej poprawia krążenie i odżywia komórki skóry głowy. Możemy wzmocnić włosy i powstrzymać ich wypadanie. Odpowiednie preparaty stymulują i aktywizują komórki do odbudowy struktury włosa.

Jakie efekty uzyskujemy po zabiegu?

poprawa kondycji skóry
spłycenie drobnych zmarszczek
poprawa elastyczności i napięcia skóry
poprawa kolorytu poprzez przyspieszenie mikrokrążenia w tkankach
zniwelowanie cieni pod oczami
zmniejszenie cellulitu
zahamowanie wypadania włosów
Natychmiastowym rezultatem jest wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry. Rezultatem długotrwałym jest korygowanie zmarszczek, przywrócenie gładkości i gęstości skóry.

Ile zabiegów należy wykonać?

Liczba wykonywanych zabiegów uzależniona jest od stanu i kondycji skóry. Zalecany jest program dwufazowy zabiegów mezoterapii igłowej. Pierwsza faza – faza uderzeniowa, jest wykonywana od 3 do 4 zabiegów w odstępach dwutygodniowych. Druga faza – faza podtrzymująca, to 3 zabiegi wykonywane w odstępach comiesięcznych.
Jak przebiega zabieg i czy jest bolesny?

Nakłucia są wykonywane strzykawką z bardzo cienką igłą. Po zabiegu widoczne są ślady na skórze w postaci małych pęcherzyków z preparatem. W zależności od techniki i preparatu jakiego użyjemy, pęcherzyki utrzymują się kilka godzin. Iniekcje są mało bolesne. Można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak. Czas trwania zabiegu to 40-60 min.

Wskazania:

drobne zmarszczki
brak jędrności i elastyczności skóry
cienie pod oczami
cellulit
wypadanie włosów
Przeciwwskazania:

ciąża i okres karmienia piersią
stany zapalne skóry
aktywna opryszczka
alergia

Dostepne preparaty:

koktaile witaminowe

ujedrniajace
collagen
kwas hialuronowy

antycelulitowe

Mozliwosc wykonania ostrzykniec osoczem bogatoplytkowym.

bottom of page